• Людям із порушенням зору
  • A-
    A+
Зміни в організації харчування дітей
Опубліковано 1 грудня 2021 року о 09:45

Усі знають народну мудрість про те, що здоров’я – найбільший скарб, а якщо мова іде про здоров’я дитини і поготів. Безсумнівно, щоб мати міцне здоров’я необхідно багато передумов, але найголовніша – це якісне та здорове харчування. За останніми даними ВООЗ, здоров’я дитини залежить на 15 % – від роботи медичної служби, на 25% – від генетичних особливостей і на 60% – від збалансованого харчування.
Із січня 2022 року починають діяти нові правила та норми харчування дітей в Україні що регламентовано постановою КМУ від 24.03.2021 №305.
Що ж зміниться?
Зменшиться норма солі (вживати можна буде лише йодовану), хліба, цукру, під забороною ковбасні вироби, сосиски, м’ясні та рибні консерви.
Натомість збільшиться норма молочних продуктів, овочів та фруктів, додаються сухофрукти, різноманітниться меню, адже тепер воно буде чотиритижневе (кожна страва повторюватиметься лише один раз на місяць). У меню 160 рецептів, серед яких як традиційні українські страви, так і страви світової кухні. Розшириться асортимент каш, крім рисової, гречаної та вівсяної, додали булгур, сочевицю та кускус.
У зв’язку з вищесказаним, змінюється і ціна дітодня у дошкільних навчальних закладах. Із 01.01.2022 року плата за харчування становитиме 35 грн., з неї батьківська плата – 21 грн. Діти пільгових категорій, а саме: діти з сімей, що отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти учасників ООС, діти з особливими освітніми потребами звільняються від сплати на 100%, а діти з багатодітних сімей на 50%.
Шановні батьки, ситуацію із харчуванням дітей необхідно змінювати і робити це потрібно всім разом. Кожна мати чи батько мають право зайти до дитячого садка і поцікавитися, що їсть її дитина (будь ласка, зауважте, що при цьому ви маєте бути здоровими), а от для того, щоб зайти на харчоблок, необхідно пройти медичний огляд і отримати особову медичну книжку. Щоправда, все це можливо після закінчення карантинних обмежень.
Якщо діти, приходячи щодня до садочка чи школи, будуть бачити і їсти лише здорові продукти, вони можуть вплинути і на нас, своїх батьків, навчивши і нас харчуватися правильно! Як говорив Марк Твен: «Єдиний спосіб зберегти своє здоров’я – їсти те, чого не хочеш, пити те, що тобі не подобається, і робити те, що не хочеш».