• Людям із порушенням зору
  • A-
    A+
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Опубліковано 12 лютого 2025 року о 13:17

З постійно змінним світом природи дитина починає знайомитися з перших років життя. Її приваблюють шум дощу, шелест листя, яскравий метелик, що здійнявся над запашною квіткою, кумедне пухнасте кошеня і перламутрові рибки в акваріумі.  Для дитини кожен прожитий день – це справжнє відкриття. Адже її оточують численні чудові перетворення, кожне із яких – таємниця.

Під час проведення дослідів малюки намагаються зрозуміти світ, обстежуючи його не тільки візуально, а й на дотик, смак, нюх, тобто залучаючи всі органи чуття.

Під час пошуково-дослідницької діяльності у дітей формуються елементарні навички пошукової роботи, посилюється інтерес до живої та неживої природи, активізується інтелектуальний розвиток. А винагородою за допитливість та роботу над поставленими завданнями для малюків є їхні самостійні відкриття у світі природи. Самостійно здобуті знання під час дослідів та експериментів залишаються в пам’яті дітей надовго і формують підґрунтя для нової розумової і творчої пошуково-дослідницької діяльності.

 Власним досвідом роботи з експериментальної діяльності поділилися вихователі різних вікових груп: Оксана Лях, Анна Сніжко, Юлія Споденейко, Ніна Фесун – під час семінару-практикуму, спікером якого виступила вихователь-методист Антоніна Заславець.