• Людям із порушенням зору
  • A-
    A+
Історія

1937 рік – підрозділ Лохвицького спиртового заводу.
1985 рік – ясла-садок Лохвицького спиртокомбінату (об’єднання дитячого садка Лохвицького спиртокомбітау і ясел Червонозаводської міської ради).
17 березня 2003 року – дошкільний навчальний заклад передано на баланс Червонозаводської міської ради.
28 липня 2016 року – ДНЗ №2 міста Заводське.

Відлік життя людини починається з дня народження, а плин самостійного життя бере початок із тієї миті, коли безпорадного малюка тримають дбайливі виховательські руки, що з часом стають такими ж рідними, як і материнські. Дитячий садок – перша пристань життєвої ріки, перші образи і прикрощі, успіхи і перемоги. За час існування дошкільного навчального закладу «Теремок» міста Заводського в самостійне шкільне життя поринуло понад півтори тисячі випускників.

Сьогодні складно віднайти відомості про перших вихованців та працівників далекого 1937 року, коли при заводу відкрито дитячий садок, який розміщувався у кількох квартирах житлового будинку в мікрорайоні ЦС. Штат працівників налічував 5 чоловік.

З вересня 1941 по вересень 1943 у приміщенні, де сьогодні знаходиться старий корпус дитсадка, жив німецький воєнний начальник Фішер, котрий мав бути власником земель після перемоги Німеччини. Під час звільнення Сталінки він утікав на мотоциклі у бік Гаївщини (Скоробагатьок), там і загинув. У 1944 році в цьому приміщенні відкрито семирічну школу, яка про функціонувала до 1959 року.

Після відкриття нового приміщення школи №2 (1959 р.) до будівлі добудовуються веранди, проводиться централізоване опалення і водовідведення, збудовано окреме приміщення кухні й пральні, на території розміщуються ігрові майданчики, вздовж алеї насаджується яблуневий сад, між молодими деревцями розбиваються городні ділянки, обсаджуються кущами акації. Завідуючою дитячого садка призначається Валентина Олександрівна Шандра, яка обіймала цю посаду впродовж 28 років. Кожна вікова група (всього розміщувалося 3) мала свій окремий вхід. Центральний вхід вів до малечої групи. В одній кімнаті розміщувалися роздягальня, їдальня й ігрова, окремо – спальня. Поруч – кабінет завідуючої. Вхід ліворуч вів до середньої групи. У веранді розміщувалася роздягальня, де зберігалися дачки для денного сну, а кімната слугувала за ігрову, їдальню, спальню і загальну музичну залу, де проводилися усі свята. Вхід ліворуч вів до підготовчої групи, де розміщення було аналогічне середній групі.

Селище розросталося, збільшувалася народжуваність, оформлення малюків до садочків ставало проблемним. Дирекція Лохвицького спиртокомбінату (директор Л.Ф.Єрьоменко) приймає рішення про добудову нового двоповерхового корпусу до старого приміщення. Це по-справжньому була народна будова, бо кожен працівник комбінату брав участь у будівництві як під час основної роботи, так і під час проведення чисельних суботників. Розширено територію, до якої увійшов яблуневий сад. Тож нова та реконструйована споруди відчинили двері для маленьких господарів у вересні 1985 року. Чотири різновікові групи з окремими роздягальною, ігровою, спальною, умивальною, туалетною кімнатами та мийкою для посуду, музична зала, медичний кабінет, методичний кабінет та адміністративні приміщення розмістилися у новому корпусі; харчоблок, комора і дві молодші групи – у старому. Адміністрація підприємства та профспілковий комітет дбали про поповнення матеріальної бази: оновлено меблі, пошито концертні костюми, традиційно випускникам вручалися портфелі із шкільним приладдям. Працівники отримували щомісячні премії, тринадцяту зарплату, грошову допомогу на домашню птицю, сільськогосподарську продукцію, путівки на відпочинок дітей та санаторно-курортне лікування. У час повального дефіциту мали змогу придбати меблі, одяг, промислові товари за мінімальними цінами. У порядку черги отримували житло. У 1995 році на посаду завідувача призначений Олександр Володимирович Дроб’язко.

Україна вийшла зі складу СРСР. Політичні і економічні зміни торкнулися і функціонування дитячого садка. Підприємство переживало складні часи. Демографічна ситуація ускладнювалася. Дітей почали розділяти на своїх (діти працівників спиртокомбінату) і чужих (діти працівників інших підприємств і установ). Скоротилася кількість груп, відбулося скорочення штату. Зарплата видавалася частково грішми, частково одягом, продуктами, промисловими товарами. Працівники йшли у вимушені відпустки. Та питання про закриття дошкільного закладу ніколи не піднімалося. Тож, рятуючи дитячий садок, директор спиртокомбінату В.П.Мельник приймає рішення про передачу ДНЗ на баланс міської ради. Таку новину було прийнято з острахом. Та згодом життя переконає, що то було правильне рішення. 17 березня 2003 року дитячі ясла-садок «Теремок» Лохвицького спиртокомбінату передано до комунальної власності Червонозаводської міської ради, до речі це був останній дошкільний відомчий заклад по спиртотресту України. Утримували до останньої можливості. Вже й після передачі завод надав посильну допомогу (директор Н.Т.Павленко): ремонт даху, асфальтового покриття біля входу до ясельної групи.

З перших днів новий власник повернувся до потреб дитячого садка обличчям (міський голова В.В.Удовіченко). Придбано стільці для музичної зали, нове килимкове покриття, частково замінено світильники, розпочато будівництво власної котельні. Непростою видалася ця справа. Підрядник не розрахував свої технічні можливості. Заступник міського голови О.І.Папірненко контролювала хід робіт і вдень, і вночі. Та з часом усе налагодилося, на сьогодні опалювальний сезон у дитсадку починається тоді, коли настає потреба в обігріві групових кімнат, не чекаючи урядових директив. Почалася розчистка саду. Між уцілілими яблунями розбито три ігрові майданчики, на які перенесено обладнання, що було придбано раніше.

Після чергових виборів до міської ради прийшла нова команда. Але ставлення до дошкілля не змінилося. Можливо хтось скептично посміхнеться, коли почує, що у садочка немає проблем. Так! Є робочі питання, що вирішуються оперативно. Заступник міського голови С.В.Добруля є куратором дошкілля. Його відповідальності слід повчитися усім чиновникам. На будь-яке звернення про непередбачувані ситуації чи прохання за 2-3 хвилин – обґрунтоване рішення чи порада. Не потрібно по кілька разів нагадувати про себе. За останній час дошкільний заклад суттєво покращив матеріально-технічну базу: замінено вікна і частково двері, замінено асфальтове покриття парапету на тротуарну плитку, замінено на економні електролампи, придбано нові меблі, посуд, постільну білизну, ноутбук і проектор, комп’ютери та оргтехніку, підключено Інтернет та кабельне телебачення, придбано бойлери, пральні машини. У пам’яті спливає ситуація, коли першого дня літнього оздоровчого періоду вийшов з ладу холодильник. (Це – катастрофа!). Через 30 хвилин після пояснення ситуації по телефону міському голові В.В.Сидоренку відбулася зворотня телефонна розмова, де він попрохав відімкнули ворота. Особисто привіз новий холодильник, а той, що вийшов з ладу, відразу ж забрав на ремонт. Колеги з інших регіонів дивуються, що педагоги нашого садочка отримують в повному обсязі доплату за престижність професії, усі працівники матеріальну допомогу на оздоровлення та щорічну премію. Приємно, що міська рада не порушує давніх традицій «Теремка»: Новорічні подарунки та подарунки випускникам – безкоштовно усім дітлахам. Сьогодні у міської ради великі плани щодо проведення ремонтних робіт приміщень та території. І є впевненість, що все заплановане буде зроблено.
Вихователь-методист А.П.Боса нагороджена грамотою Міністерства освіти України (1991р.), обрана делегатом ІІ з’їзду працівників освіти України (2001 р.).

Завідувач ДНЗ О.В.Дроб’язко обраний делегатом Полтавської області:
підсумкової колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (26.08.11 р.);
ІІІ Всеукраїнського з’їзду працівників освіти (28.10.2011 р.);
парламентських слухань «З проблем сучасної сільської школи», 14.03.2012 р., колегії Міносвіти і науки, молоді та спорту України, взяв участь у обговоренні доповіді міністра (27.09.12р.);
Всеукраїнської конференції з питань проблем і особливостей розвитку 5-річних дітей (м.Київ, Міносвіти і науки України, 04.06.13 р.);
урочистостей до Всеукраїнського Дня дошкілля, презентував власний досвід по роботі з батьками, 26.09.2014 р.;
урочистостей з нагоди 100-річчя Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, 10.09.2014 р., (м.Полтава, Палац дозвілля «Листопад»);
урочистого зібрання до Всеукраїнського Дня дошкілля, м.Київ, 25.10.2015 р.;
парламентських слухань «Правове забезпечення реформи освіти в Україні», 09.12.15 р., (Київ, Верховна Рада України);
(та вихователь-методист А.В.Заславець) урочистостей на Всеукраїнському Дні дошкілля, м.Київ (23.09.16 р.) ;
урочистостей на Всеукраїнському Дні дошкілля, м.Київ (22.09.17 р.);
зустрічі працівників освіти з Президентом України П.Порошенком «Закон «Про освіту» – ключ до майбутнього України» (28.09.17 р., м.Київ, національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова);
урочистого зібранні до Всеукраїнського Дня дошкілля, (Київський національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова, 28.09.2018 р.);
нагороджений:
грамотою Міністерства освіти України (2000 р., 2004 р.), грамотою Полтавського ОІППО ім. М.В.Остроградського, грамотою Полтавської обласної держадміністрації за кращу авторську роботу ХІІ ярмарку педтехнологій «Творчі сходинки освітян Полтавщини» (2006 р.), Лохвицькою районною премією ім. академіка І.Прокопенка (2008 р.), дипломом редакції часопису «Розкажи онуку» за перемогу конкурсі «Осіннє свято дитячого дзвінко слова» (2010 р.), дипломом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за ІІІ місце у Ювілейному Всеукраїнському конкурсі освітніх технологій з нагоди 100-річчя журналу «Дошкільне виховання» (2011 р.), подякою Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти».
У квітні 2008 року на базі ДНЗ проведено Всеукраїнський семінар методистів української мови і літератури інститутів післядипломної педагогічної освіти України.
У квітні 2012 року на базі ДНЗ проведено обласний семінар-практикум методистів РМК, ММК Полтавської області педагогічна компетентність учителя початкової школи. Готовність до впровадження нового Держстандарту.
У квітні 2016 року на базі ДНЗ проведено обласний проблемний семінар методистів РМК та ММК Полтавської області «Фізичний розвиток та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку: методичний супровід».

Дитячий садок – це місце, яке для багатьох стало значимим у їхніх долях. За 80 років не просто віднайти прізвища людей, які працювали у садочку. Хтось змінив професію, хтось перебуває на заслуженому відпочинку, хтось пішов за межу життя, але кожен залишив слід в історії дитячого садка і теплі спогади у душах вихованців.
Педагогічні та медичні працівники: В.О.Шандра (завідуюча), А.П.Боса (вихователь-методист), вихователі – Л.М.Волох, Л.І.Грибко, Г.О.Журавель, У.Д.Катанакова, Л.В.Кутузова, В.В.Міхальова, К.І.Мялик, Г.І.Пашкова, О.В.Півторака, Л.Г.Подорога, С.Я.Сидоренко, В.О.Стогній, Г.В.Суходольська, В.І.Тимошенко, О.Г.Шамрій.
Обслуговуючий персонал: В.І.Кіщенко (завгосп), М.І.Амаріца, В.Ф.Бадражан, Л.М.Бендрик, Л.І.Богдан, О.В.Василина, Ю.О.Вінніченко, В.М.Возовик, Л.В.Волторніст, С.М.Галика, Н.Г.Галік, В.В.Дробязко, Г.В.Єжела, Н.М.Журавель, І.Т.Івченко, В.І.Кардибанюк, С.Л.Кириченко, Л.М.Колісник, Г.М.Кривобок, Н.Б.Кулеба, І.Д.Кусайко, В.М.Лебідь, В.М.Люта, М.В.Манойленко, Л.І.Мащенко, Л.Й.Науменко, В.М.Овсяник, П.М.Овсяник, Н.Т.Олійник, Л.М.Павленко, Т.К.Петренко, Л.П.Приставка, Н.А.Рековець, Г.С.Сімон, Н.В.Сорока, Л.О.Федорко, Т.Я.Хоменко, Р.О.Черевко, Г.Є.Чернець, Р.М.Шапран, О.М.Шевченко, Л.І.Щикота.
На сьогодні колектив «Теремка» – це єдине ціле доброзичливих і щирих, талановитих і креативних, небайдужих і відповідальних фахівців своєї справи: А.В.Заславець (вихователь-методист), В.П.Клем (практичний психолог), В.О.Самофал (музичний керівник), вихователі – О.І.Байрак, Л.І.Бондаренко, О.М.Дзюба, В.М.Іпатенко, О.В.Лях, Ю.А.Споденейко, Н.В.Фесун, Т.М.Ястреба, О.В.Чепурко; медичні сестри – Н.М.Сторчак, О.В.Оліновська; О.І.Ярова (завгосп); обслуговуючий персонал – А.М.Біленька, В.М.Божко, Н.Ю.Бузун, В.В.Вінніченко, С.А.Виноградча, Т.С.Волосник, Н.В.Гайдайчук, К.А.Горохова, В.М.Даниленко, Т.І.Даниленко, Г.М.Дроб’язко, Л.А.Дуб, Н.Г.Лопатинська, О.М.Марченко, Р.П.Остапієнко, В.В.Плескач, В.О.Яровий, «Теремок» є знаний далеко за межами міста. Педагоги діляться своїм досвідом роботи на шпальтах фахових видань «Дошкільне виховання», «Дошкільний навчальний заклад», «Розкажіть онуку», «Палітра педагога», «Пост Методика»; неодноразово ставали переможцями Всеукраїнських конкурсів; є лауреатами премій різного рангу.

Життя продовжується і після ювілею.
У жовтні 2017 року проект О.Дроб’язка «Організація сучасного предметно-розвивального середовища як запорука різнобічного розвитку дітей дошкільного віку» виборов грант на придбання для садочка розвивальних осередків (меблевих куточків: магазин, лікарня, кухня, перукарня, куточок природи). А в грудні 100% замінено меблі в усіх вікових групах: столи, ліжка,шафи; придбано нові комплекти постільної білизни та ковдри. Для харчоблоку закуплено дві електроплити, холодильник, морозильну камеру, електром’ясорубку, міксер та інший кухонний інвентар.
У квітні 2018 року проект О.Дроб’язка «Облаштування ігрових майданчиків ДНЗ №2 «Теремок» сучасним спортивно-ігровим обладнанням» виборов грант на придбання для ДНЗ нового ігрового обладнання майданчиків.
26 квітня 2018 року на базі ДНЗ проходив обласний семінар завідувачів «РМК та ММК Полтавської області».
У червні 2018 року споруджено навіс над майданчиком між новим та старим корпусами, що стало завершенням реконструкції даху старого корпусу.
З 1 вересня 2018 року у зв’язку із зменшення кількості заяв батьків на прийом дітей до дитсадка скорочено одну ясельну групу. Таким чином, загальна кількість груп – 4:1-ша молодша, 2-га молодша, середня, старша. Проведено скорочення штату з 31,2 ставок до 27,
У вивільнені приміщення переведено пральню та кабінет каштелянки.
Вихователь-методист А.В.Заславець стала лауреатом Лохвицької районної премії ім. І.Прокопенка (вересень 2018 р.).

Влітку 2019 року здійснено капітальний ремонт кімнати для нарад (ліва веранда старого корпусу): замінено підлогу, двері, шпалери, стелю, світильники, портьєри. Придбано нові меблі, телевізори для кожної вікової групи.
У журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу» №6, №9 надруковано статті Олександра Дроб’язка «Перші батьківські (не) збори в дитсадку» та «Рецепти від шефа методисту-початківцю». О.Дроб’язко отримав Сертифікат тренера міжнародного психолого-педагогічного фестивалю освітніх техгологій «Перспектива-2019».